Post Reply 
Steam akcije
Author Message
Junior Offline
mid tier

RE: Steam akcije
Ja, poznam. Samo nisem še igral, čakam, kdaj bo v kakem bundelčku. Ker je dosti drag, pa tudi kadar je v akciji, je še vedno mi malo tumač.

Ker pač, itak imam tono tahudih špilov, ki jih dejansko mam, pa preprosto ni časa vsega špilat, ko je preveč tahudih špilov, ki jih je treba špilat. Sploh taki rogueliki in rogueliti, ko lahko na stotine ur not zagoniš.

Od roguelike robe sem npr. Isaaca (The Binding of Isaac - ultimativni roguelike masterpiece od Edmunda McMillena, avtorja Super Meat Boya) nekje 80 ur lani nafilal, pa še niti zdaleč vsega obdelal, pa bo treba nekoč.

Zdaj pa zadnje čase FTL: Faster Than Light obdelujem, ko je pa tudi res nenormalno nadnaravna mojstrovina. Tega špilam kar Humble Bundle DRM free verzijo, tako da na Steamu se mi nič ure ne štejejo. Sem pa sigurno že vsaj 100 ur not zagonil, pa še zdaleč nisem gotof. Je pa špil res tumač, to bi moral vsak sprobat (reviewerji ga itak vsi hvalijo, random folk še bolj, poleg tega je lani dobil tono IGF nagrad...).

Pač, ta roguelike koncept je res epic, ni čudno da je zadnja leta na indie sceni tako popularen, da ga v vse mogoče špile not tlačijo, ne glede na žanr. Saj na Steamu je že vsaki drugi špil te sorte. Samo pač, ve se, kateri so najboljši (od klasičnih roguelikov recimo kaki Dungeons of Dredmor, sicer pa Binding of Isaac itak obvezno, recimo kaki Spelunky, ki meni sicer ne potegne ravno; Risk of Rain je baje neki the stuff hudi, samo še nisem prečekiral, tudi čakam na kaki orenk bundle; Rogue Legacy si omenil, FTL sem jaz omenil,... skratka, roguelike masterpiece robe je na tone, že samo teh, ki so res obvezni za prečekirat).

----------

Kar se pa Dustforca tiče, to je pa res bolj za primerjat s kakimi DMCji in Ninja Gaiden Blacki (po kompleksnosti, sama težavnost je daleč bolj svinjska - če to Đuni reče, ki je dejansko poownal prej omenjene špile na najvišjih težavnostih, že bo nekaj na tem), kot pa s platformerji.

Aja, pa še kot zanimivost, če slučajno kdo ne ve. "Roguelike" izraz dejansko pride od špila Rogue, PC klasika nekje iz leta 1984. Sem zadnjič za hec prečekiral ta špil, pa me je po petih minutah minilo (grafika mi v špilih res ni pomembna, ampak gledati enega ASCII znakeca, ki kolje črkovne monsterje A, B, C in tako dalje, mi pa res je že malo mimo).
06-19-2014 07:41 AM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Junior Offline
mid tier

No, pa je še Steam začel svoj Summer Sale.

Do 30. junija bo Ikaruga 50% off (4.49 namesto 8.99 EUR):

http://store.steampowered.com/app/253750/
06-20-2014 08:38 AM
1muvwndr Offline
mid-high tier

Evo, danes je Rogue Legacy za 3,74 EUR.

Deal with it.
06-23-2014 07:37 PM
Junior Offline
mid tier

Na GOGu je pa že bil ene nekajkrat za 3.74 USD.

Ma, ti razni bundelčki so mene tako razvadili, da se mi že 2 EUR za bilokaki indie špil, razen v ekstremnih primerih, zdi bistveno preveč zagonit. Sicer pa, kot sem rekel, imam še tono res tahudih špilov, ki jih dejansko imam (Humble DRM free verzijo + Steam), da mi res ni tone denarja za zapravljat. Bo že v kakem bundelčku nekoč. Ker pač, Rogue Legacy je samo en od kakih nekaj deset indie špilov, ki so na top of the top moje "to do" liste, pri čemer nekaj deset indie špilov iz te liste dejansko imam (na pamet mi recimo takoj pridejo Mark of Ninja, Fez, The Swapper, Toki Tori 2, Waking Mars, Antichamber, Bastion, Guacamelee, Capsized, Hotline Miami, od starejših klasik recimo Aquaria in Machinarium,...).

Sicer od trenutnih akcij me bistveno bolj mika Risk of Rain za 2.24 (75% off tako kot Rogue Legacy, samo da ima že v osnovni bolj humano in sprejemljivo ceno - 15 EUR je res malo tumač dandanašnji za indie špil take sorte, kaj takega res lahko samo kaki Super Meat Boy pulne off, da pri meni ne izgubi respecta... pač, 10 EUR se meni zdi maksimalna sprejemljiva polna cena za take sorte špilov, kakršne jaz igram in kamor sodi tudi Rogue Legacy... pa še Super Meat Boy je "samo" 14 EUR, torej 1 EUR manj kot Rogue Legacy).

----------

No, pa ko Copatko vedno mi tako paniko zganja, ko se v živo vidiva, za BattleBlock Theater (tanovi špil od Behemotha - avtorji Castle Crasherjev), zdaj je trenutno ena res WTF ponudba:

http://store.steampowered.com/sub/43401/

BattleBlock Theater + Castle Crashers za 2.29 EUR !!!!!! (!!!), samo še naslednje 4 ure in pol. Sicer je pa sam BattleBlock Theater včeraj bil v dailyju (kar pomeni še naslednjih 20 ur), za 3.74 EUR.

No, saj tudi BattleBlock Theater je v originalu 15 EUR, samo to ni moje sorte špil, tako da mi je vseeno, medtem ko 15 EUR od Rogue Legacyja, to mi pa preprosto res ni kul. Bom jim dal dolarčka, ko bojo v bundelčku, več pa res ne mislim za to zagonit.
06-23-2014 10:27 PM
Junior Offline
mid tier

Friški Humble Bundle, s tono dobrot od publisherja 2K Games.

https://www.humblebundle.com/

Saj Bioshock sem že zdavnaj kupil za X360, samo če ga že za 1 dolarček talajo... in to DRM free verzijo (+ Steam key). Ta špil sem vedno nekoč nameraval igrat, pa na X360 me je mrček konzole prehitel pred leti, na PCju pa je vsaj teoretična šansa, da kdaj bom imel kako mašino, sposobno to igrat.

Je še nekaj druge robe uporabne, pač, kliknite link.
07-08-2014 08:20 PM
Xavier Offline
high tier

Spet dober bundle po dolgem času. Tnx za heads up. icon_thumbup
(This post was last modified: 07-08-2014 08:28 PM by Xavier.)
07-08-2014 08:27 PM
Junior Offline
mid tier

https://www.humblebundle.com/store/p/ele...storefront

Še naslednjih 22 ur je Electronic Super Joy 90% off (0.59 EUR). Sem to že pred časom igral. Ni ravno Super Meat Boy, ampak odštekana grafika, muzika in zvokeci res taki zanimivi unique experience naredijo. Za ta denar res priporočam.

(Če slučajno kdo ni vedel, Humble Bundle ima že kar precej časa tudi svoj Store, kjer posamezne igre prodajajo, pa dostikrat imajo tudi take brutal akcije. Pa prav tako dobimo DRM free + Steam key ponavadi.)
08-14-2014 09:00 PM
Junior Offline
mid tier

Na Humble Storu je Angry Video Game Nerd Adventures še naslednjih 10 ur v hudi akciji (0.79 namesto 9.99 EUR).

https://www.humblebundle.com/store

Še link do špila na Steamu:

http://store.steampowered.com/app/237740/

(Kot kaže, je danes natančno eno leto od releasa, očitno jim je to razlog za to akcijo.)

Če se prav spomnim, je bilo zadnjič pri Kostiču nekaj govora o temu špilu, zato sem prišel to prilimat.
09-20-2014 09:05 PM
1muvwndr Offline
mid-high tier

Na steamu sta ta vikend MK9 in Injustice komplete edition za 3,49€ (vsak), če koga zanima.

Deal with it.
04-10-2015 10:13 PM
Junior Offline
mid tier

Na Humble Storu do 31. avgusta zastonj talajo Stealth Inc 2: A Game of Clones (DRM free + Steam key).

https://www.humblebundle.com/store/p/ste...s_freegame

Fina metroidvaniasta stealthy puzzle-platformerica, ki je sicer tudi na konzolah na voljo.
08-29-2015 12:51 PM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Pretep main | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication