Post Reply 
Kostic Palace
Author Message
FreeHawk81 Offline
low tier
**

RE: Kostic Palace
Zakaj se nekdo toliko obremenjuje, če nekdo igra le eno pretepačino? Sam igram sam SF serijo, sem probal tudi druge in mi ne potegnejo, kaj zdaj? Že to, da vidim neke pokemone in ovce in lame v pretepu, me vse mine. Če igram košarko, naj potem še igram nogomet, rokomet, odbojko itd.
Meni je bolj čudno, da nekdo igra eno igro, samo zato, ker jo drugi. Vbistvu navdušenje nad SF5 nisem zasledil v pretepu. Ko sem bil pri Matiji, se je igralo vse drugo kot to.
Je pa to pač bolj popularnih iger in, če dojameš, da to ni ultra itd, je čist luštna za igrat...
02-10-2018 02:10 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Cpatko Offline
mid-high tier

"Pokemoni in ovce in lame" icon_ihih icon_car

No skill, no flow.
---Kilav Grunt
02-10-2018 03:19 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kekken Offline
broken

(02-10-2018 02:10 PM)FreeHawk81 Wrote:  Zakaj se nekdo toliko obremenjuje, če nekdo igra le eno pretepačino? Sam igram sam SF serijo, sem probal tudi druge in mi ne potegnejo, kaj zdaj? Že to, da vidim neke pokemone in ovce in lame v pretepu, me vse mine. Če igram košarko, naj potem še igram nogomet, rokomet, odbojko itd.
Po moje se ljudje "obremenjujejo" bolj s tem, da ti rečeš Street Fighjterju košarka in Guilty Gearu pandolo, medtem ko realno, je vse košarka, le da se enkrat izvaja pod košem, enkrat iz avta, enkrat je 3 na 3 in enkrat 1 na 1. In da SF ima največkrat elemente 1 na 1 košarke, a ko te kdo povabi v 3 na 3 košarko rečeš, da ne igraš vaterpola, ker imaš raje košarko.

Friends don't let friends play online.
02-10-2018 05:50 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
FreeHawk81 Offline
low tier
**

Meni žal to ni isto. Mislim, da sem bil jasen, razne filozofske debate se ne gremicon_smile
02-10-2018 07:50 PM
Kekken Offline
broken

Ti si vlekel paralele med športi in pretepačinami in jaz sem ti podal, kako je po moje analogija bolj na mestu, ker v končni fazi vsi igramo isti šport. To pa zato, ker ko razumemo temelje, je prehajanje iz ene pretepačine v drugo zelo lahko in so osnovni sistemi vsi isti. Bil si jasen in jaz jasen pri popravku. Če pa je zate moje filozofiranje, tvoje pa ne, eh, potem se predam. icon_smile

Drugače pa poglej samo, kako slab argument imaš tukaj:
Quote:Zakaj se nekdo toliko obremenjuje, če nekdo igra le eno pretepačino?
ena poved vmes
Quote:Že to, da vidim neke pokemone in ovce in lame v pretepu, me vse mine.
Ta nekonsistenca v pogledih je tisto, za kar se ti bo vedno zdelo, da nekoga moti, kaj ti igraš.

02-10-2018 08:16 PM
FreeHawk81 Offline
low tier
**

Napisal si patizani, ki igrajo eno igro. Jaz sem napisal primer, zakaj me ne mika igrati takšne in drugačne igre. Ker sam igram eno pretepačino, sem ti napisal zakaj me ovčke in pokemoni ne pripravijo, da bi takšno igro sploh probal in osnova in temelj igre ne igra nobene vloge pri temu.
Šport pa zato, ker je vse na bazi tekmovanja in bolj kot posvetiš čas v dejavnost, boljši boš. Napisal pa sem zelo enostavno, ker praviš, da je tebi pretepačina vseh vrst enaka.
S tem lahko samo rečem, da si jim posvetil premalo pozornosti.
1 na 1 in 3 na 3 ni isto, prav tako niso pretepačine med seboj. Call of duty in battlefield ni isto, čeprav imaš pri obeh puško v rokah.
02-10-2018 08:36 PM
Kekken Offline
broken

(02-10-2018 08:36 PM)FreeHawk81 Wrote:  Napisal si patizani, ki igrajo eno igro. Jaz sem napisal primer, zakaj me ne mika igrati takšne in drugačne igre. Ker sam igram eno pretepačino, sem ti napisal zakaj me ovčke in pokemoni ne pripravijo, da bi takšno igro sploh probal in osnova in temelj igre ne igra nobene vloge pri temu.
Lej, tu je celotna poved: Ampak mi deluje, da partizani le ene serije tega ne bodo mogli nikoli dojeti, ker soizgubljeni v postranskih stvareh, kot so streami, pro touri, marketing in neke estetske preference in teorije, ki imajo smisla samo za "master race" argument, pri čemer nihče ne upošteva mehanik.
Preberi jo še enkrat in videl boš, da je vse bila kritika tistim, ki se ustavljate na podobi likov in ne na mehanikah. V isti sapi mi razlagaš, da ovčke in poniji ti preprečujejo, da bi igro sploh probal. Kakršnegakoli tehničnega argumenta, kaj te še moti na igri od ovc in ponyjev, razen, da so živali, nisi nikoli dal, pa čeprav pišeš, kot da si kaj obrazložil. Mislim, da sem kar zadel s tem, kar sem pisal. In tudi ti to veš. In si jezen. Ok.

Quote:Šport pa zato, ker je vse na bazi tekmovanja in bolj kot posvetiš čas v dejavnost, boljši boš. Napisal pa sem zelo enostavno, ker praviš, da je tebi pretepačina vseh vrst enaka.
S tem lahko samo rečem, da si jim posvetil premalo pozornosti.
1 na 1 in 3 na 3 ni isto, prav tako niso pretepačine med seboj. Call of duty in battlefield ni isto, čeprav imaš pri obeh puško v rokah.
Zelo slabo slediš. Nikoli nisem rekel, da je pretepačina vseh vrst enaka. To je že slovnično nesmiselno in slovnica je tu še kar pomembna, če hočeva v detajle. Omenjaš šport in rad bi mi razložil, da sta dve različni pretepačini kot dva različna športa. Jaz ti pravim, da dve pretepačini sta veliko prej dva podseta pravil istega športa, kot recimo basket 1vs1, 3vs3, 5vs5. Zdaj, da bi mi lahko razložil, da se nekej motim, si mi dal v usta, da sem rekel, da so ti podseti pravil isti (namig, reklo bi se "enaki"). No, nisem ti rekel. Prav uporabil sem jih zato, da da dam občutek skale različnosti, o kateri govorimo.

No, lepo, da si omenil call of duty in battlefield. Ti dve za moje pojme spet gresta v isti "šport", le da so potem subseti pravil različni. Nekdo, ki je že spreten v merjenju in pristno razume potrebo po prostorski predstavi mape, map control, spawn control, weapon drop control, razumevanje osnovnih poti premikanja in ciljev nasprotnikov, bo zlahka migriral iz enega FPS-ja v drugega. Dosti lažje, kot iz enega FPS-ja v pretepačino. Prav tako bo nekdo, ki ima eksekucijo, razume potrebo po nevtralni igri, mixupu in kaznovanju otvoritev, bo enako lahko prehaja iz ene pretepačine v drugo.

Zdaj, oprosti, ampak res me siliš v to, če ostanemo na analogiji. Ljudje, ki igrate izključno Street Fighter, ste pri svojih pogledih največkrat kot igralci 1vs1 košarke. Ponosni ste na to, da je vaša panoga najbolj čista oblika in cel dan drkate mind game hoje v prodor ali šuta, ker igra dosti več ne ponuja.
No, potem pa, ko vam nekdo omeni 3vs3, kjer imaš tudi podaje, pa ste vsi "WTF, podaje, naj grejo v svboj šport?", kot je recimo User v eni temi nedaleč od nas skurcal air kombote. http://pretep.si/forum/thread-2390-post-...l#pid41544
Zdaj, ali je omejen tudi on, ali se zajebava in je s tem prefinjeno sarkastičen do preostanka SF-playerjev, ki tako govorijo. Neglede je prav dober primer.
No, in, če se vrneva na šport, ti meni za 3vs3 rečeš, da brezveze, ker ti pač igraš 1vs1, ki je zate svet zase. Zame je to 3vs3, kjer pa ni podaj in je ves mixup ta, da če greš držat enega na trojko, ti bo lahko prodrl in boš dobil koš, a če ga pustiš, lahko skine in to naredi sedemkrat, pa je pravtako konec. Ne dosti drugače od throw/bait/meaty sistema. Obstajajo podobne igre z več opcijami, ki jih je tudi treba znati, a lahko ljudje od tam pravtako gredo nazaj na sistem, kjer štejejo le ene. Zdaj, če ti prisegaš na 1vs1 in so ti podaje špansko selo, boš itak rekel, da je tisto en svet narazen. Seveda, zate je. In če ne boš verjel niti onim, ki igrajo 5vs5 in se še vedno dajejo s tabo, kadar se jim da it 1vs1, potem ti preostanejo le anekdote raznih top plejerjev drugih iger, ki "čez noč" postanejo top tudi v SF-ju. Itabashi, Kazunoko, Dogura, polno drugih. Tudi če se spustimo na nižje nivoje, recimo v Slovenijo, bodo še vedno paralele prisotne.

02-10-2018 09:49 PM
FreeHawk81 Offline
low tier
**

Vidim da si na dopustu.icon_wink
Argumenta ne rabim, ker sem v isti sapi napisal, da me osnova in temelj igre ne zanima.
Nisem nič jezen, ampak očitno ne razumeš, da me že moti vizualna podoba. Če bi bil v sf5, ki ga ti zelo rad izpostavljaš, kakšen slon, bi zadevo izklopil, ker bi me enostavo to odvrnilo od igranja.
Huh, nikoli nisem rekel, da te pretepaške igre ne naučijo in ti omogočijo prehode iz ene igre na drugo. In tole filozofiranje o 1 na 1 itd, je samo meh, ker dejstvo je, da vsak ima drugačen pogled na stvari. Ne vem zakaj se skoz spotikaš ob SF igralce in misliš , da smo omejeni? Igre pomoje nisi pognal od takrat, ko sva prav midva igrala online.

Pa lep večer.
02-10-2018 10:16 PM
Kekken Offline
broken

(02-10-2018 10:16 PM)FreeHawk81 Wrote:  Vidim da si na dopustu.icon_wink
Argumenta ne rabim, ker sem v isti sapi napisal, da me osnova in temelj igre ne zanima.
Rabiš argument še kako, ker če ne zmoreš reči "ni mi všeč estetska plat do te mere, da me mehanike niti ne zanimajo", ampak rečeš le "kaj te ovce imajo za delati na pretepu", potem ne moreva imeti artikulirane debate. Posebno, če hkrati izpostaviš, da ti ni všeč, da nekdo drug tebi sodi po temu, kaj igraš in kaj ne.

Quote:Nisem nič jezen, ampak očitno ne razumeš, da me že moti vizualna podoba. Če bi bil v sf5, ki ga ti zelo rad izpostavljaš, kakšen slon, bi zadevo izklopil, ker bi me enostavo to odvrnilo od igranja.
Seveda razumem, ampak ne znaš niti lepo povedati, kot pa, da nekaj ne sodi na pretep. Meni gre predstavitev od Injustice/MK na kozlanje. Tako stil, kot animacije. Pa skullgirls mi je still tudi grd. Tudi SF je od selitve v 3D vse manj lep in površen.
Je pa dobro, da omenjaš slona. Abigail je slon. Slon ga je programiral in slon lahko z njim zmaga daigota. Še vedno ga imaš rad, ker je SF. Saj je kul, a bodi malo realen.

Quote:Huh, nikoli nisem rekel, da te pretepaške igre ne naučijo in ti omogočijo prehode iz ene igre na drugo.
Vsi tisti diskurzi, da ne razumem ogromnih razlik med dvema FPS-jema in da očitno ne tudi med dvema pretepačinama, če mislim, da so vse "iste", na kaj so potem napeljevali? Pa to, da je tekmovalno in da moraš ostati na eni, da boš vedno boljši? Na kaj drugega?

Quote:In tole filozofiranje o 1 na 1 itd, je samo meh, ker dejstvo je, da vsak ima drugačen pogled na stvari.
Spet smno tam. Dokazem ti nekaj in ze filozofiram. Sweet. Pa ej... DEJSTVO je, da vsak lahko VIDI STVARI PO SVOJE IN IMA SVOJ PRAV? Kaksna retorika je to? Kaj si lahko sploh poveva na tak način?

Quote:Ne vem zakaj se skoz spotikaš ob SF igralce in misliš , da smo omejeni? Igre pomoje nisi pognal od takrat, ko sva prav midva igrala online.
Hja, cel večer se spotikam ob omejenost tvojih pogledov na igre. Pa si SF5 igralec. Korelacija? Igre nisem pognal od tedna po izidu, ker sem tedaj razumel o njej toliko, kar je potrebno, za jo za silo igrati pri nas. Po tem, kar vidim, da ste se naučili do zdaj, lahko zagotovim, da razumem dovolj, da lahko v dveh urah naučim svojega psa, biti kompetitiven v SFV pri nas. Ni moje razumevanje igre, preproste, kot je petka, omejitev, ki nas tu vleče nazaj v debati. Zdaj, oprosti, če insinuiram, ampak, kaj, če pa je mogoče to, da o vprašanjih Street Fighterja napram drugim igram vedno govorijo tisti, ki nobenega drugega naslova ne znajo igrati niti na najbolj osnovni ravni. To pelje, da imajo vsi velike politične speeche brez konkretnih podatkov, na koncu pa vse utemlejijo s predstavitvijo "slon, krava, konj, lama, anime?" Aja, in pa "capcom pro tour, e-sports money". Kakor je naredil tudi Apolan, ob čigar post sem se najprej obregnil. Vsi ste probali druge igre, žal nikomur ne sedejo toliko, kot SF? Bog ve, kaj vi interpretirate kot "probati do te mere, da lahko imaš mnenje". Mislim, da tu nismo na istem. Jaz si dovolim imeti mnenje o igri, v kateri znam več ali manj večino osnov in glavne kombote vsaj enega ali dveh likov in sem se z njim pomeril proti vsaj še parim, na eni vsaj srednji ravni. Upam, da ste vi, ki ste probali druge naslove, izpolnili vsaj pol mojih kriterijev. Mnja, ali pa vsaj v vaši igri.

Drugače pa, a si sploh prebral, kar je User napisal tam, kjer sem ti linkal, ali si spreletel in vseeno zaključil, da sem se nekaj zapičil ravno v eno skupino ljudi brez razloga? Mislim, a se strinjaš tudi ti s tem, da mobilnost v zraku ne bi smela biti del pretepačin in bi morala iti v "zračne igre?". Pa četudi so tradicionalno najbolj uspešni in zadovoljujoči liki v SF-ju ravno tisti, ki po zaslugi mobilnosti lahko malo igrajo okoli tužnega standarda "če skočiš si mrtev". Yun, Yang, Oro, Necro/Sim (drill kicki, teleporti), Akuma, Seth... Ti presodi.

Sploh pa, najhujše je, ker te stvari vedno debatiram s tistimi, ki jih nisem videl odigrati še ene runde ene igre z double jumpom ali airdashem, da bi zares vedel, če res približno razumejo, o čem govorijo.

Quote:Pa lep večer.
Tudi tebi!
(cit.: Fish)

02-11-2018 12:04 AM
FreeHawk81 Offline
low tier
**

Kaj je omejenega pri mojem pogledu na igre? Če imam drugačen pogled na igre? Ja, strinjam se Userjem, zračne igre sucks. Sem zdaj omejen?
Napisal si post, kjer filozofiraš o stvareh, kjer sem jaz napisal jasno kot beli dan.
Ti si omejen, ker se buniš po forumu na SF igralce, češ User je pa napisal to, un je napisal to. Amigo, kmalu bo Evo 2018, prijavi se,pa še psa zraven. Nagrade so vsako leto boljše.

Moj prvi post je bil, razlaga zakaj JAZ ne igram drugih iger. Ovce in lame so v clipu, kjer si jih ti objavil, thems fighting herds.
02-11-2018 12:59 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Pretep main | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication