Post Reply 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SC5 tier talk
Author Message
Kekken Offline
broken

RE: SC5 tier talk
Fantje, malo podcenjujete nightmarejevo random bullshit v minusu -> Crtitical strategijo. Predvsem drobiž. Če nighty ne bi imel te in bolj fer distribucije armor soul burstov, bi bil po moje nekje enako sposoben kot v štirici.

Also, najtijev WS B je godlike. Po moje en najboljših WS muvov v igri. V naslovu, kjer se zaradi osdostnosti step-Gja velikokrat ne moremo dosti premikati, ko smo enkrat blizu, je throw game ful močnejši, kot prej. Zato pa folk zdaj na polno throwa - po moje dosti več kot v prejšnjih delih. Dobro, nightyjeva prednost v dosegu meta, ampak, ko nasprotnik fali met ali karkoli visokega, je pomembno, da če smo ga random crouchali (in crouchanje prijemov se da v tej igri narediti še najmanj random od vseh "random" crouchev pod prijeme), da imamo hiter in močan WS na razpolago (ali pa nek move, ki se da izvesti kljub čepečemu stanju brez izgube frejmov). No, najtijev WS {B}, nss bA in CH WS {B}, nss A+B, 2A+B so noro dobre nagrade za read visokega napada.

Ene stvari lahko imajo frejme on block v Q-ju, pa so še vedno najboljši muv v igri. Dovolj, da jih uporabljamo za sigurne zadetke.icon_wink

Drugače pa je najti itak en najbolj badass likov serije, ki so ga od nekdaj vsi hoteli igrati in je sedaj končno dovolj spodben, da ga izbrat ne pomeni avtomatske pušione proti dobrim igralcem in da ga lahko uporabljamo na malo več, kot le en in sam način (čeprav ni, da je spet toliko pestrosti, ko pride kdo s kilometrskim, i15 TC punishem). I say let them have it. Saj so čakali celo trojko in štirko. icon_biggrin

Friends don't let friends play online.
04-17-2012 01:38 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
drobizhek Offline
high tier

Oprosti Josip ampak kako nameravaš naredit random superco na -22 ali -16? Plus še mislm da superca rabi 6 frejmov (?) da dobi GI property. To je clear punish.

I just don't feel comfortable spamming ws B razen če res veš da lahko punishaš oziroma kot high crush uporabš:) - mogoče sm pa odgovoru na svoje vprašanje hehe

1. Pick Akuma
2. Spam HK tatsu
(This post was last modified: 04-17-2012 02:08 PM by drobizhek.)
04-17-2012 02:01 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Kekken Offline
broken

Drobiž, povezuješ moja dva ločena argumenta v eno. Kar pa ni bilo nikoli podano kot eno.

Prvo je bilo kvaliteta superce kot edinstven tool, ki ga nimajo drugi.

Drugo je bilo to, da je igra throw/poke guess heavy in tu dobri prijemi in godlike WS punisher delata čuda, pri čemer frejmi on block nimajo veze, ker se jo uporabi kot whiff punisher.

---

Če ne veš, zakaj narediš en muv, je "spamanje" muva. In tedaj bolje, da je muv safe.

Če veš, da je garantiran (recimo po whiffu biločesa visokega, predvsem po zaslugi visoke hitrosti glede na reward), potem je vseeno, na koliko je muv on block. Ker bo zadel. icon_razzy

V SC5 folk ne dela meatyjev. Preprosto ni časa in wakeup tajming varira glede na obrambnega igralca. Folk pač napade, ker je v plusu. Pa naj bo to le +2, 3D logika diktira napad. Če ne drugo, da prekinemo butca, da nam ne bo naredil 10 zaporednih 1Kjev, od katerih vsak kočna v malem minusu. In kaj on lahko naredi? Frask, 40%, kjer drugi ne bi mogel nič kot blokati/GIjati. Superca nightyja rešuje big time, IMO. Posebno glede na to, da je safe on block in za mnoge like je risky stepati (lahko pojejo 80%, če se ni izšlo s hitboxi/hitrostjo stepa), zaradi odsotnosti step-Gja pa ni več samoumevno, da če ne delamo nič, stepamo v eno smer. To je vse voda na nightyjev mlin.

(This post was last modified: 04-17-2012 02:20 PM by Kekken.)
04-17-2012 02:18 PM
Visit this user's website Find all posts by this user Quote this message in a reply
drobizhek Offline
high tier

No ja mas prav sam sj pravm kljub obupnim frejmom je odlicen lik. Plus nadcarski za igrat.

Also Nighty is the new Spiderman. Hijacking threads like a boss:)

1. Pick Akuma
2. Spam HK tatsu
04-17-2012 06:06 PM
Find all posts by this user Quote this message in a reply
Lizzard King
Unregistered

Moje osebno mnenje - Nightmare je na nivoju Sagata v SF Vanilli.

Ne bo ti avtomatično zmagal igre, vendar pa ti bo zmago precej olajšal, mislil že kombo za 50% energije (z polovico exa), ki se ga nučiš v petih minutah ni slab deal, tisti ultimativni punish whivanih grabov o katerem je Kekken razlagal, ena najboljših ulter v špilu, odličen damage, najadaljši grab v špilu...
04-19-2012 11:28 AM
Quote this message in a reply
Kekken Offline
broken

Sem slisal, da je Tira bottom tier z zadnjim updejtom. Mi zna kdo povedati kaj vec o tem? icon_look

07-09-2012 01:08 AM
Post Reply 

Forum Jump:

User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)

Contact Us | Pretep main | Return to Top | Return to Content | Lite (Archive) Mode | RSS Syndication